جهت یافتن سریعتر لوازم مورد نیازتان ، از باکس جستجوی سایت در بالا و یا با کلیک بر "جستجوی پیشرفته" سایت برای جستجوی دقیقتر بر اساس مدل خودرو خود اقدام فرمایید.

شرایط و قوانین خریدهای خارجی :

 

 

کاربر گرامی اگر قصد سفارش خرید کالا بصورت سفارشی از دبی را دارید ، لطفا مفاد و "شرایط و قوانین" مندرج در این صفحه و در ادامه این مطلب را تا انتها به دقت مطالعه فرمایید. متن ذیل بعنوان قرارداد کامل لازم الاجراء برای قبول و انجام سفارشات خریدهای خارجی میباشد و هرگونه پرداخت وجه برای سفارشات خریدهای خارجی به منزله مطالعه کامل متن مندرج در این صفحه با عنوان "شرایط و قوانین خریدهای خارجی" توسط شما و پذیرش کلیه مفاد و شرایط ذکر شده است.

 

در ادامه این متن از شما (سفارش دهنده خرید کالا) در مقام کارفرما با عنوان "خریدار" نام برده خواهد شد و از همکاران ما در دبی (کارگزاران پیگیری و انجام سفارشات خریدهای خارجی) با عنوان "کارگزار" نام برده خواهد شد.

 

 

رویه و مراحل انجام خرید : 

 

1 - با توجه به درخواست و سفارش خریدار ، برآورد و اعلام تقریبی حدود قیمت ها به خریدار.

2 - دریافت بیعانه از خریدار متناسب با برآورد اولیه و مبلغ تقریبی کل سفارش .

3 - نوبت دهی به خریدار (با توجه به برنامه های کاری کارگزار و سفارشات قبلی) و اعلام زمان پیگیری و انجام خرید.

4 - پیگیری سفارش خریدار و اعلام موجودی و قیمت فروش فروشندگان مختلف به خریدار و رایزنی با خریدار و فروشندگان تا نهایی شدن سفارش خرید و مشخص شدن مبلغ دقیق خرید.

5 - تسویه حساب کامل خریدار بابت خرید اجناس با کارگزار و انجام خرید همزمان با دریافت و وصول مبلغ واریزی خریدار در دبی .

6 - انجام بسته بندی و پکینگ اجناس و همزمان انجام هماهنگی های لازم بین خریدار و اشخاص و یا شرکت های حمل و ترخیص کالا (متناسب با نیاز و درخواست خریدار) برای ارسال اجناس به ایران.

7 - با توجه به انتخاب خریدار (نوع حمل ، قیمت و سایر شرایط شخص یا شرکتی که از بین گزینه های موجود خریدار انتخاب نموده است) اجناس خریداری شده و بار خریدار توسط کارگزار به شخص یا شرکت مربوطه در دبی تحویل داده میشود.

8 - اعلام تصویر بارنامه و رسید تحویل اجناس و ... به خریدار به همراه شماره تماس مسئول پیگیری حمل و ترخیص اجناس برای خریدار در ایران.

 

زمان تقریبی تحویل بار (هوایی) دبی به تهران : 48 ساعته ( 2 روز کاری).

زمان تقریبی تحویل بار (دریایی) دبی به ایران : ته لنجی 10 روزه - شرکتی 14 روزه.

 

 

قوانین و شرایط سفارشات : 

 

انجام تمامی سفارشات خریدهای خارجی شامل قوانین و شرایط زیر میباشد ، لطفا مطالب این بخش را به دقت و کامل مطالعه فرمایید و در صورت موافقت و پذیرش همه موارد اقدام به سفارش خرید فرمایید. هرگونه پرداخت وجه برای سفارشات خریدهای خارجی به منزله مطالعه کامل شرایط مندرج در ذیل توسط خریدار و پذیرش کلیه مفاد و شرایط ذکر شده در ذیل است :

 

1 - خریدار با آگاهی کامل و پس از مطالعه و پذیرش همه موارد مندرج شامل مفاد 17 بند این بخش اقدام به ثبت سفارش و خرید می نماید.

2 - خریدار با اطلاع کامل از اینکه سفارش خرید از کشوری دیگر (دبی - کشور امارات متحده عربی) را دارد اقدام به پرداخت هرگونه وجه در رابطه با سفارش خرید خود می نماید و آگاهی کامل دارد که اجناس مورد سفارش خریدار موجود در ایران و آماده تحویل نمی باشد و باید برای خریدار توسط کارگزار در خارج ایران خریداری شود.

3 - در صورت بروز مسائلی مانند نوسانات ناگهانی قیمت ارز و ... همواره این حق برای کارگزار محفوظ میباشد که بطور یکطرفه خرید ها را کنسل نماید. در این صورت مبالغ پرداختی خریدار بصورت ریالی عینا به خریدار مسترد میگردد.

4 - خریدار با آگاهی از پیچیدگی های امور بازرگانی خارجی ، امکان وقوع تاخیرات احتمالی در پروسه انجام سفارش خرید خود را می پذیرد.

5 - طبق رویه شرح داده شده در بخش "رویه انجام خریدها" اجناس بصورت "همانگونه که هست" بر اساس مشخصات و یا عکس و فیلم ارسالی برای خریدار خریداری خواهند شد. خریدار موظف است مستندات ارسالی توسط کارگزار را با دقت بررسی نماید و پس از اعلام تایید خریدار اجناس موضوع سفارش توسط کارگزار برای خریدار خریداری خواهند شد و در صورت مکشوف شدن هرگونه مغایرت یا عیب و ایراد در اجناس خریداری شده هیچ مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.

6 - ملاک دریافت تایید خریدار برای انجام خریدها ، اعلام شفاهی یا نوشتاری و  عدم ابراز مخالفت در زمان رویت مستندات ارسالی از طرف کارگزار در پیام رسانی که خریدار و کارگزار در آن در ارتباط میباشند خواهد بود و برای دریافت تایید خریدار نیاز به اقدام و تشریفات دیگری نیست.

7 - در خریدها هزینه ارسال اجناس به ایران و هزینه های مرتبط به عهده خریدار بوده و باید بطور جداگانه توسط خریدار به شخص یا شرکت حمل و باربری مربوطه پرداخت گردد.

8 - کارگزار بعنوان شخصی حقیقی صرفا مسئول خرید اجناس در کشور خارجی مبداء برای خریدار بوده و از زمان تحویل اجناس خریداری شده به شخص یا شرکت باربری در کشور مبداء جهت حمل و ارسال اجناس به مقصد ایران ، مسئولیت حفظ و نگهداری اجناس و انجام کلیه امور قانونی واردات و ترخیص کالا بر عهده نامبردگان میباشد و در صورت بروز هرگونه مشکل ، نامبردگان مسئول پاسخگویی به خریدار یا مراجع قانونی خواهند بود و هیچ مسئولیتی متوجه کارگزار نیست.

9 - در کلیه پرداخت های ریالی خریدار ، نقل و انتقال مالی و انجام حوالجات ارزی بر عهده  دفاتر و صرافی های مربوطه که مسئول انجام نقل و انتقال مالی پول پرداختی خریدار از ایران هستند میباشد و شروع تعهد کارگزار در قبال خریدار از زمان وصول و دریافت مبلغ پرداختی خریدار بصورت ارزی در خارج ایران (دبی) میباشد.

10 - در کلیه سفارشات خرید اجناس اعم از نو و استوک (دست دو) خریدار موظف است شخصا قبل از اقدام به سفارش خرید ، تحقیقات لازم نسبت به اطلاع از بلامانع بودن و مجاز بودن واردات اجناس مورد سفارش خود به ایران را انجام دهد. در صورتی که اجناس خریداری شده برای خریدار مشمول پرداخت جریمه و یا حقوق گمرگی اضافه و یا بر اساس قوانین گمرگ جمهوری اسلامی ایران کلا واردات آنها ممنوع اعلام شود ، مسئولیت و پیگیری اینچنین موارد  بر عهده شرکت یا شخص مسئول حمل و ترخیص اجناس میباشد و هیچ مسئولیتی از این بابت متوجه کارگزار نخواهد بود.

11 - در همگی سفارشات خرید ، خصوصا خرید لوازم یدکی استوک و قطعات بدنه همرنگ خودرو (شامل اتاق - اسکلت - هافکت و ... ) تمام سعی و تلاش ممکن صورت میگیرد که بهترین و مناسبترین اجناس موجود در بازار برای خریدار خریداری شود و قبل از انجام خرید با ارسال عکس و یا فیلم ، اجناس به رویت خریدار میرسد و پس از تایید خریدار توسط کارگزار خریداری خواهند شد. لذادر خصوص لوازم یدکی و قطعات بدنه پس از انجام خرید هیچ ادعایی مبنی بر مغایرت قطعات خریداری شده شامل اختلاف پاشش رنگ یا تراکم رنگ یا میزان دانه های متالیک یا اختلاف ضخامت رنگ ، نقشه موم کشی و ... نظایر آن مسموع نمیباشد.

12 - در سفارشات خرید خارجی از دبی (برای کلیه اجناس خصوصا قطعات و لوازم یدکی خودرو) خریدار شخصا موظف است همه موارد از قبیل شماره های فنی و ... بررسی و چک نماید و یا در صورت نداشتن تجربه و اشراف کامل از یک کارشناس خبره به انتخاب خود مشاوره گرفته و کسب نظر نماید. در همگی موارد مسئولیت بررسی  و تایید نهایی اجناس و لوازم و قطعات قبل از انجام خرید (بر اساس مستندات و مشخصات و عکس و فیلم ارسالی برای خریدار) بر عهده شخص خریدار است و پس از انجام خرید به هیچ عنوان امکان مرجوعی یا تعویض اجناس  وجود ندارد.

13 - در مواردی که به هر علت در نهایت اجناس مورد نظر خریدار یافت نشود و یا اجناس و موارد پیشنهادی کارگزار توسط خریدار تایید نگردد ، علیرغم آنکه در حالت عادی هیچ کارمزد و حق الزحمه اضافه بر مبلغ خرید از خریدارها دریافت نمیگردد اما در صورت بروز شرایط مذکور کارگزار مبلغ حق الزحمه و کارمزد خدمات ارائه شده به خریدار را بر اساس هر روز کاری کامل مبلغ 2000 درهم و یا بصورت موردی برای مراجعه به هر آدرس و فروشگاه مبلغ 500 درهم و صرفا در خصوص قطعات همرنگ بدنه به ازای هر نوبت کارشناسی رنگ با دستگاه مبلغ 400 درهم محاسبه و از بیعانه و مبالغ پرداختی خریدار کسر خواهد نمود و در این خصوص هیچ اعتراضی از سمت خریدار مسموع نمی باشد. الباقی مبالغ پرداختی خریدار  پس از کسر نرخ های صرافی ها و دفاتر مالی (دبی به ایران) محاسبه و به خریدار مسترد میگردد.

14 - همانطور که ذکر شد در حالت عادی کلیه خدمات ارائه شده توسط کارگزار در سفارشات خرید بدون دریافت هزینه ای اضافه بر مبلغ خرید اعلامی به خریدار می باشد ، اما اگر به هر علت خریدار در هر مرحله از سفارش قبل از پرداخت مبلغ کامل خریدها و تسویه حساب با کارگزار ، تقاضای کنسلی سفارش خود را داشته باشد و یا به هر دلیل پاسخگوی کارگزار جهت تسویه حساب (حداکثر 48 ساعت از زمان تقاضای کارگزار برای تسویه حساب) نباشد ، 35% از مبلغ کل خرید اعلامی به خریدار بعنوان ضرر و زیان و حق الزحمه کارگزار در این قرارداد از مبالغ قبلی پرداختی خریدار به کارگزار کسر خواهد گردید و در صورتی که مبالغ قبلی پرداختی خریدار کمتر از این مقدار باشد کارگزار حق شکایت و مطالبه دریافت کامل ضرر و زیان خود را خواهد داشت و در این خصوص هیچ اعتراضی از سمت خریدار مسموع نیست.

15 - از لحظه منعقد شدن این قرارداد فی مابین خریدار و کارگزار همزمان با پرداخت هرگونه وجه بابت آن (اعم از بیعانه ، کارمزد یا کل مبلغ خرید) امکان کنسلی و فسخ برای خریدار وجود نداشته و کلیه خیارات ولو خیار غبن فاحش از خریدار ساقط میشود و بابت عدم پیگیری سفارش و یا ترک معامله باید ضررو زیان تعیین شده در بند 14 را به کارگزار پرداخت نماید.

16 - تمامی شرایط و قوانین مندرج در این بخش، در شرایط عادی لازم الاجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه اعم از هرگونه اختلال در کار بعلت آشوب های درون شهری ، زلزله ، سیل ، تعطیلات عمومی ، جنگ و ... کارگزار هیچ گونه مسئولیت و تعهدی تا زمان برطرف شدن شرایط قوه قهریه و عادی شدن شرایط  نسبت به خریدار ندارد.

17 - محتویات این بخش در هر زمانی قابل تغییر است و این حق برای "فروشگاه اینترنتی مدرن يدك"  محفوظ بوده که بدون اطلاع و هماهنگی قبلی، اقدام به بروزرسانی و یا تغییر در محتوای این بخش کند. کاربران موظف هستند که برای هر مورد خرید به این صفحه مراجعه کرده تا از تغییرات احتمالی در "شرایط و قوانین" آگاه شوند.

 

 

* مطالب مرتبط پر بازدید(جهت مشاهده کلیک کنید) : شرایط و قوانین خرید از مدرن یدک

* مطالب مرتبط  (جهت مشاهده کلیک کنید) : راهنمای خرید (اجناس آماده تحویل) در تهران

 

  

 .....